Pluginy Joomla

Komentarze Facebooka w Joomla

Oceń
(3 głosów)

Szukasz dodatku, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób uruchomisz funkcję komentarzy Facebooka w Joomla? Chcesz dodatkowo dodać "Lubię to" i "Udostępnij"? Oto dodatek "AL Facebook Social Comments Box" dla Joomla 3.x i Joomla 2.5, który to załatwi.

Przykład wdrożenia na stronie internetowej autora: http://www.alexlopezit.com/facebook-comments-plugin-for-joomla.

Dodatek jest całkowicie darmowy! Wersja, którą można pobrać z naszej strony, została przez nas dodatkowo przygotowana do obsługi języka polskiego.

Efektowne rozsuwane obrazy w Joomla! Sliding Image Links

Oceń
(10 głosów)

Sliding Image Links to dodatek (plugin) dla Joomla! 1.5, pozwalajacy w łatwy i szybki sposób wstawić w treści rozsuwane obrazy. Dodatkowo do każdego z wstawionych obrazków można dodać adres URL, do którego ma prowadzić kliknięcie w wybrany obrazek. Działanie dodatku oparte jest o bibliotekę Mootools. Oprócz dodatku (pluginu) analogiczne działanie ma moduł o tej samej nazwie.

Dodatek i moduł można pobrać z naszego serwisu. Obydwa są darmowe (licencja GNU GPL). W dalszej części tego artykułu przedstawiamy również demo i zasadę działania dodatki Sliding Image Links w Joomla! 1.5.

Dodatek SEO Simple Joomla 2.5, Joomla 3

Oceń
(21 głosów)

Plugin dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5 oraz Joomla 3.x o nazwie SEO Simple służy do automatycznego generowania meta tagów. Tekst opisu meta tagu Description pobierany jest z pierwszych zdań treści artykułu. W standardowej konfiguracji Joomla opisy meta można ustawić albo globalnie dla całej witryny (wtedy dla wszystkich podstron będzie generowany zawsze ten sam opis witryny), albo na podstawie indywidualnie wpisywanych dla każdego artykułu opisów metadanych. Pierwszy sposób pozostawienia takich samych opisów dla wszystkich podstron jest niezalecany. Drugi sposób opisywania ręcznego metatagów, mimo, że nalepszy, jest niestety najbardziej czasochłonny. W takim momencie dodatek SEO Simple wydaje się być idealnym rozwiązaniem, które wygeneruje zróżnicowane indywidualne  metatagi dla każdej podstrony w naszej stronie zbudowanej w oparciu o CMS Joomla.

O serwisie Templatki Joomla

Wszystkie templatki Joomla publikowane w naszym serwisie są w pełni darmowe. Templatki są na licencji GNU General Public License lub Creative Commons. Publikowane szablony można legalnie pobierać z naszego serwisu internetowego i wykorzystać do budowy strony witryny internetowej.