Efektowne rozsuwane obrazy w Joomla! Sliding Image Links

Oceń
(10 głosów)

Sliding Image Links to dodatek (plugin) dla Joomla! 1.5, pozwalajacy w łatwy i szybki sposób wstawić w treści rozsuwane obrazy. Dodatkowo do każdego z wstawionych obrazków można dodać adres URL, do którego ma prowadzić kliknięcie w wybrany obrazek. Działanie dodatku oparte jest o bibliotekę Mootools. Oprócz dodatku (pluginu) analogiczne działanie ma moduł o tej samej nazwie.

Dodatek i moduł można pobrać z naszego serwisu. Obydwa są darmowe (licencja GNU GPL). W dalszej części tego artykułu przedstawiamy również demo i zasadę działania dodatki Sliding Image Links w Joomla! 1.5.

Przykład działania dodatku (demo) poniżej:

Zasada działania jest bardzo prosta. W treści wstawiamy następujący kod, uzupełniając go o ścieżki do naszych zdjęć (wcześniej musimy je oczywiście osobno przygotować) i wpisując adresy URL, do których mają kierować poszczególne zdjęcia:

{slidingimagelinks height="200" openwidth="310" closewidth="100"}
{imagelink name="image1" image="images/image1.jpg" link="http://someurl"}
{imagelink name="image2" image="images/image2.jpg" link="http://someurl"}
...
{/slidingimagelinks}

Jeśli spodobał Ci się ten dodatek i krótki opis po polsku w naszym serwisie, oceń ten artykuł.

O serwisie Templatki Joomla

Wszystkie templatki Joomla publikowane w naszym serwisie są w pełni darmowe. Templatki są na licencji GNU General Public License lub Creative Commons. Publikowane szablony można legalnie pobierać z naszego serwisu internetowego i wykorzystać do budowy strony witryny internetowej.