Templatki Joomla 1.5

Darmowe templatki (szablony) dla popularnego na świecie systemu zarządzania treścią CMS Joomla! 1.5 (ang. Content Management System). Poniższy katalog zawiera najlepsze darmowe templatki dla Joomla 1.5.

Blueplate darmowa templatka dla Joomla

Oceń
(8 głosów)

Blueplate to kolejna darmowa templatka dla Joomla, na którą warto zwrócić uwagę. To szablon strony, która mimo, że darmowy, jest dopracowany. Szablon ten jest dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO, posiada układ trzech kolumn, poziome rozwijane menu. Jak w poprzednich templatkach opisywanych w naszym serwisie internetowym, zastosowano w nim technikę template override, czyli· nadpisywania standardowego układu szablonów w Joomla. Dzięki temu w templatce tej nie znajdziemy tabelek. Całość oparta jest o divy. Szablon da się łatwo dostosować i przystosować do wielu różnych stron internetowych. W paczce z szablonem znajdziemy również pliki źródłowe nagłówka w formacie PSD.

WebPlus - lekki darmowy szablon Joomla

Oceń
(7 głosów)

WebPlus to kolejny lekki darmowy i bardzo przejrzysty szablon dla Joomla. Może spodobać się osobom zajmującym się komputerami, technologiami internetowymi, internetem. W połączeniu z komponentem K2 może być doskonałym darmowym wyborem do założenia i prowadzenia bloga w oparciu o Joomla.

Clean Free Template - darmowy szablon Joomla

Oceń
(8 głosów)

Tym razem lekki dwukolumnowy szablon dla Joomla 1.5. Templatka ta prawie nie zawiera plików graficznych. Całość wyglądu opisana jest w arkuszu CSS. Dodatkowo zastosowana została technika nadpisywania szablonów w Joomla - template override. Dzięki temu kod szablonu jest lekki, oparty o divy. Kod tej templatki jest naprawdę minimalny, tyle ile potrzeba. W przeciwieństwie do coraz większej ilości szablonów robionych za pomocą generatora szablonów Artisteer, który generuje kod podłej jakości.

YouGrids - darmowa templatka oparta o framework

Oceń
(8 głosów)

Bardzo ciekawa darmowa templatka YouGrids. Templatka ta autorstwa zespołu YouJoomla tworzącego templatki Joomla,i zbudowana została w oparciu o framework również autorstwa wspomnianej firmy. Templatka w stonowanych kolorach. Ma wszystko co powinnien mieć dobrze wykonany szablon dla Joomla: przyjemny dla oka wygląd, czytelną i dopracowaną typografię, układ treści i modułów zbudowany na bazie siatki gridowej, rozwijaną wielopoziomową nawigację menu.

Strona 7 z 11

O serwisie Templatki Joomla

Wszystkie templatki Joomla publikowane w naszym serwisie są w pełni darmowe. Templatki są na licencji GNU General Public License lub Creative Commons. Publikowane szablony można legalnie pobierać z naszego serwisu internetowego i wykorzystać do budowy strony witryny internetowej.