Simple Image Gallery Extended (SIGE) Galeria dla Joomla

Oceń
(20 głosów)
Simple Image Gallery Extended (SIGE) Galeria dla Joomla

Simple Image Gallery Extended (w skrócie SIGE) - pod tą nazwą kryje się świetny dodatek (plugin, wtyczka) galerii dla wszystkich wersji Joomla! od numeru 1.5, poprzez Joomla 1.6/1.7 do najnowszego Joomla! 2.5. Galeria SIGE dla Joomla opisana jest w dużym skrócie po polsku na blogu StudioAlfa.pl. Ale wróćmy do dodatku SIGE wersji dla Joomla na naszej stronie internetowej. Cieszy niezmiernie, że człowiek, który rozwija i dopracowuje Simple Image Gallery Extended, przeniósł już ten świetny dodatek galerii na najnowsze wersje Joomla. Szerzej o tym, czym jest dodatek SIGE i dlaczego warto go stosować na stronach zbudowanych w oparciu o CMS Joomla, można przeczytać w dalszej części tego artykułu.

Simple Image Gallery Extended (SIGE) jest dodatkiem pozwalającym w łatwy i szybki sposób tworzyć efektowne i profesjonalne galerie zdjęć bezpośrednio w treści artykułów w Joomla. Pierwowzorem SIGE jest dodatek Simple Image Gallery autorstwa greckich programistów (Zespołu JoomlaWorks - tych samych, którzy stworzyli m.in. komponent K2, czy bardzo popularne dodatki - AllVideos oraz Tabs & Slides). Simple Image Gallery Extended jest dużo bardziej dopracowaną wersją Simple Image Gallery. I dlatego właśnie jest bardziej polecany!

Najważniejsze cechy Simple Image Gallery Extended:

  • Generowanie i przechowywanie miniatur obrazów galerii. Miniatury generowane są tylko za pierwszym wyświetleniem galerii. Następnie są już stale przechowywane w automatycznie tworzonych katalogacg. Dzięki temu późniejsze wczytywanie galerii jest już znacznie szybsze.
  • Integracja ze Slimbox, Lytebox, shadowbox i Mootools.
  • Lytebox zainstalowane do wyświetlania pokazu slajdów oraz unikania konfliktów JS.
  • Indywidualne podpisy zdjęć.
  • Pełna zgodność z XHTML 1.1 - CSS i pliki JS są zawarte w sekcji head, eliminuje to błędy składniowe.
  • Dowolne łączenie parametrów - dzięki temu możliwe jest tworzenie galerii w obrębie jednej strony z różnymi ustawieniami.
  • Wsparcie dla wielojęzycznych plików
  • Funkcja "Crop" automatycznego kadrowania (przycinania zdjęć).
  • Funkcja wstawiania znaku wodnego.
  • Tzw. Button Editor - z parametrami SIGE. Dodatek do edytora Joomla, pozwalający w szybki sposób wstawiać galerie w treści.

Demo działania galerii SIGE oraz sposób korzystania z tego świetnego dodatku można zobaczyć na stronie autora:
http://joomla15.kubik-rubik.eu/simple-image-gallery-extended

Rodzaj rozszerzenia Joomla: dodatek (plugin) galerii
Licencja: GPLv3

O serwisie Templatki Joomla

Wszystkie templatki Joomla publikowane w naszym serwisie są w pełni darmowe. Templatki są na licencji GNU General Public License lub Creative Commons. Publikowane szablony można legalnie pobierać z naszego serwisu internetowego i wykorzystać do budowy strony witryny internetowej.