LIGHTBLOG FREE RWD darmowy responsywny szablon Joomla 3

Oceń
(19 głosów)
LIGHTBLOG FREE RWD darmowy responsywny szablon Joomla 3

LIGHTBLOG to kolejny nowy darmowy szablon dla systemu zarządzania treścią Joomla 3.x. Szablon jest w pełni responsywny i dostosowany do budowy stron internetowych przystowanych do smartfonów i tabletów. Udostępniony został na licencji Creative Commons. Szablon cechuje się dopracowanym wyglądem, elastycznym układem i dużymi możliwościami dostosowania szablonu do własnych potrzeb. Szczegóły w dalszym opisie.

Szablon jest darmowy (Licencja Creative Commons) i można go dowolnie wykorzystywać z jednym zastrzeżeniem: linki do umieszczonej w stopce szablonu strony internetowej autorów muszą pozostać niezmienione. Poza tym templatkę tę można dowolnie modyfikować, dostosowując ją do własnych potrzeb.

Jeśli ktoś zechce usunąć linki znajdujące się w stopce szablonu, można to zrobić za opłatą 10 dolarów. Szczegółowe informacje na stronie internetowej autorów szablonu (link na samym końcu artykułu).

Cechy templatki

 • Darmowa templatka Joomla (szablon strony).
 • System CMS: Joomla 3.x.
 • Szablon responsywny (RWD) - dostosowany do wyświetlania na tabletach, smartfonach, laptopach i komputerach stacjonarnych.
 • Wielopoziomowe responsywne menu.
 • Kilka wbudowanych fontów Google (w paczke Quickstart wbudowanych zostało do wyboru ponad 600 fontów Google! Quickstart można kupić na stronie autorów za jedyne 15 dolarów. Quickstart to gotowy pakiet instalacyjny zawierający skonfigurowany system Joomla, szablon Blogus oraz wszystkie użyte na stronie DEMO szablonu rozszerzenia - wszystko po zainstalowaniu działające i wyglądające dokładnie tak samo jak strona DEMO szablonu).
 • Ilość pozycji modułów: 11.
 • Ilość kolumn: 1-2-3 (4 opcje: 3 kolumny (lewa+treści+prawa), 2 kolumny (lewa+treści lub treści+prawa), 1 kolumna (same treści).
 • Szerokość templatki: max 1200 px.
 • Parametry konfiguracyjne: tak - zmiana tekstu logo na własny.
 • Technika nadpisywania szablonów (template override): tak
 • Optymalizacja SEO SEF: tak.
 • Wsparcie dla komponentu Xmap.
 • Licencja: Creative Commons Licence z zastrzeżeniem: nie można usuwać linków umieszczonych w stopce szablonu. W ten sposób używając tego szablonu do budowy strony internetowej, można podziękować autorom szablonu za udostępnienie za darmo ich pracy. Jeśli ktoś chce usunąć linki umieszczone w stopce szablonu, musi zapłacić autorom szablonu 10 dolarów poprzez PayPal. Szczegółowe informacje na stronie internetowej autorów szablonu.

Demo szablonu http://demo.joothemes.net/#lightblog

Quickstart http://joothemes.net/responsive-joomla-templates/light-blog-free-joomla-3-rwd-template.

Wersja Quickstart templatki LIGHT BLOG RWD Joomla! 3

Na stronie autorów dostępna jest również płatna wersja Quickstart templatki LIGHT BLOG dla Joomla! 3.x. Kupując tę wersję, otrzymujemy m.in. tzw. Quickstart Package, czyli gotowy pakiet z Joomla! 3, gotowym zainstalowanym szablonem, z zainstalowanym i skonfigurowanym komponentem komentarzy (oraz szablonem komentarzy), przewijaczem logotypów, mapą Google, dodatkiem do tworzenia galerii, edytorem WYSiWYG dla Joomla - JCE, dodatkowymi sprawdzonymi modułami i dodatkami oraz kilkoma usprawnieniami. Całość po zainstalowaniu wygląda dokładnie tak jak na stronie DEMO i na zrzucie ekranu poniżej. Dodatkowo wersja Quickstart szablonu LIGHT BLOG posiada "wbudowane" ponad 600 fontów Google do wyboru.

Darmowa templatka LIGHT BLOG Joomla 3 Template - przykładowa strona główna

LIGHTBLOG FREE RWD darmowy responsywny szablon Joomla 3

O serwisie Templatki Joomla

Wszystkie templatki Joomla publikowane w naszym serwisie są w pełni darmowe. Templatki są na licencji GNU General Public License lub Creative Commons. Publikowane szablony można legalnie pobierać z naszego serwisu internetowego i wykorzystać do budowy strony witryny internetowej.