K2 rozbudowany system prezentacji treści w Joomla

Oceń
(22 głosów)
K2 rozbudowany system prezentacji treści w Joomla

Komponent K2 jest jednym z kilku dostępnych dla Joomla komponentów typu CCK (Content Construction Kit). Możliwości komponentu K2 powodują, że jest on z powodzeniem wykorzystywany do budowy rozbudowanych serwisów informacyjnych. K2 sam w sobie stanowi system zarządzania treścią (CMS). Poza serwisami informacyjnymi może być wykorzystywany do budowy blogów, katalogów produktów.
Co jeszcze niezwykle istotne, komponent K2 jest udostępniony całkowicie za darmo (Licencja GNU/GPL).

Możliwości komponentu K2:

 • artykuły z dodatkowymi polami do artykułu (zdjęcia, wideo, galerie zdjęć, załączniki, dodatkowe własne różnego typu pola określone przez administratora lub wcześniej projektanta witryny)
 • wielopoziomowe kategorie artykułów
 • tagi
 • komentarze
 • dodatkowe rozszerzenia
 • dodatkowe moduły
 • własny system szablonów
 • edycja artykułów od frontu

K2 zdobywa coraz większą popularność, a wokół komponentu skupia się duża społeczność użytkowników i osób, które pomagają rozwijać komponent, gruntownie go testując.

K2 został pobrany już ponad 280.000 razy w okresie krótszym niż rok. Został przetłumaczony na wiele języków, w tym na język polski. Dostępnych jest również ponad 100 rozszerzeń, które znacznie zwiększają możliwości komponentu K2. Rozszerzenia do K2 można znaleźć np. poprzez Katalog Rozszerzeń Joomla! (Joomla! Extensions Directory).

Strona projektu http://getk2.org
Demo komponentu K2 http://demo.getk2.org
Społeczność użytkowników K2 http://community.getk2.org

2 komentarzy

 • wtorek, 19 listopada 2013 10:37 Komentarz napisany przez Joomla Hosting

  K2 to straszny potwór. Przestrzegamy przed pochopnym wyborem tego komponentu jako podstawy do zarządzania artykułami. Powrót z K2 do natywnej obsługi artykułów w J! jest niestety drastyczna i bolesna.

 • sobota, 18 stycznia 2014 13:48 Komentarz napisany przez Joomla!Fan

  Bez przesady z tą "potwornością" K2 Joomla! Komponent jest dobry do wielu zastosowań. Jedyne co trzeba, to dobrze go poznać i wiedzieć co się robi. Dla tych, którzy potrafią modyfikować szablony Joomla, albo tworzyć własne, K2 może wypełnić lukę brakującego, niewbudowanego w Joomla CCK. Poza tym K2 wybierany jest przez największe kluby szablonowe Joomla! To też o czymś świadczy.

Skomentuj

O serwisie Templatki Joomla

Wszystkie templatki Joomla publikowane w naszym serwisie są w pełni darmowe. Templatki są na licencji GNU General Public License lub Creative Commons. Publikowane szablony można legalnie pobierać z naszego serwisu internetowego i wykorzystać do budowy strony witryny internetowej.