Templatka PT Sans dla Joomla! 1.7, Joomla! 2.5

Oceń
(18 głosów)
Templatka PT Sans dla Joomla! 1.7, Joomla! 2.5

Tym razem udostępniamy darmowy szablon - templatkę dla Joomla 1.6, Joomla 1.7 i Joomla 2.5. Szablon jest naszego autorstwa. Templatka nosi nazwę PT Sans J1.6. Nazwa pochodzi od użytej w szablonie czcionki PT Sans, pochodzącej z katalogu darmowych fontów Google Fonts. Templatkę można dowolnie wykorzystywać pod warunkiem pozostawienia w stopce informacji o autorstwie i linku URL prowadzącego do naszej strony internetowej. Templatka PT Sans J1.6 posiada dwukolumnowy układ (left+content) z możliwością wyłączenia lewej kolumny. Jasna stonowana kolorystyka. Nagłówki treści wykorzystują wspomniany darmowy font PT Sans. Cała templatka jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, zaś kod pozbawiony jest tabelek. Krótko mówiąc cały kod szablonu jest w pełni zgodny ze standardami siecowymi.

Szablon ten jest darmowny i można go dowolnie wykorzystywać z jednym zastrzeżeniem: link do naszej strony w stopce musi pozostać niezmieniony. Poza tym templatkę tę można dowolnie modyfikować, dostosowując ją do własnych potrzeb. Jeśli ktoś zechce usunąć informacje o autorstwie i link w stopce, prosimy o kontakt. Za opłatą 40 zł zgodzimy się na usunięcie informacji w stopce templatki.

Autor templatki: Templatki-Joomla.eu
System CMS: Joomla 1.6 i Joomla 1.7 i Joomla 2.5
Ilość pozycji modułów: 11
Ilość kolumn: 2
Szerokość templatki: 980px
Poprawny kod XHTML/CSS
Optymalizacja SEO: tak
Technika nadpisywania szablonów (template override): tak
Licencja Creative Commons 3.0

Wersja templatki PT Sans dla Joomla! 1.5: http://www.templatki-joomla.eu/templatki-joomla-1.5/pt-sans-darmowa-templatka-od-naszego-serwisu.html

Widok przykładowej strony głównej

Templatka PT Sans dla Joomla! 1.6, Joomla! 1.7 i Joomla! 2.5

6 komentarzy

 • sobota, 04 czerwca 2011 13:25 Komentarz napisany przez enters

  Templatka fajna, lecz jest problem z wyświetleniem litery "ł" w menu.

 • niedziela, 05 czerwca 2011 08:53 Komentarz napisany przez www.Templatki-Joomla.eu

  Enters, najwyraźniej font PT Sans (czcionka Google Web Fonts), który zastosowaliśmy w tym szablonie, może nie obsługuje w pełni polskich znaków. Chociaż sprawdziłem i litera "Ł" wyświetla się poprawnie. Cóż, w przypadku używania niestandardowych czcionek wiele z nich nie posiada po prostu polskich znaków. W templatkach, które robimy (darmowych i komercyjnych) zawsze staramy się zastosować czcionki, które posiadają polskie znaki diaktryczne.

 • czwartek, 25 sierpnia 2011 13:22 Komentarz napisany przez capry

  Witam,
  jest problem z czcionką, np. po wpisaniu w LOGO ś lub ą są te litery pogrubione.. można to w jakiś rozsądny sposób naprawić?

 • czwartek, 25 sierpnia 2011 23:24 Komentarz napisany przez Copywriter

  W tej templatce użyta jest czcionka z katalogu Google Web Fonts: http://www.google.com/webfonts. Prawdopodobnie nie posiada ona w pełni polskich znaków. Można zmienić czcionkę. Tylko nie wszystkie dostępne tam czcionki posiadają polskie znaki. Trzeba sprawdzać podczas wybierania. Zmiany czcionki w templatce trzeba dokonać w pliku index .php oraz w arkuszu stylów CSS. Zresztą opis stosowania fontów jest podany na stronie internetowej wskazanego katalogu.

 • środa, 01 maja 2013 21:36 Komentarz napisany przez Marcin Stefański

  Czy można zamieszczać w tym szablonie banery? Chciałem wstawić jeden ale coś mi nie wychodzi. Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam

 • piątek, 03 maja 2013 16:54 Komentarz napisany przez WWW.TEMPLATKI-JOOMLA.EU

  Oczywiście, że można wstawiać bannery. Szablon ten (jak każdy szablon Joomla) posiada pozycje do umieszczania w nich modułów. Można utworzyć własny moduł HTML i umieścić w nim własny banner. Można też posłużyć się wbudowanym komponentem reklamy służącym do publikacji bannerów. W komponencie reklamy zarządzamy bannerami. A w module reklam publikujemy nasze bannery.

Skomentuj

O serwisie Templatki Joomla

Wszystkie templatki Joomla publikowane w naszym serwisie są w pełni darmowe. Templatki są na licencji GNU General Public License lub Creative Commons. Publikowane szablony można legalnie pobierać z naszego serwisu internetowego i wykorzystać do budowy strony witryny internetowej.